کد خبر : 139668

IMG_0177-Copy

فرمانده راهنمایی و رانندگی شهرستان اندیمشک در گفتگو با خبرنگار اندیمشک جوان از ساماندهی سرویس های مدارس در اندیمشک خبر داد.

اندیمشک جوان ، فرمانده راهنمایی و رانندگی شهرستان اندیمشک در گفتگو با خبرنگار اندیمشک جوان از ساماندهی سرویس های مدارس در اندیمشک خبر داد.

به گزارش اندیمشک جوان، سرگرد سعید رحیمی در این خصوص گفت: با توجه به اینکه در آستانه شروع سال تحصیلی قرار داریم، ساماندهی سرویس های مدارس در اندیمشک در دستور کار قرار گرفت.

وی تعامل و همکاری معلمان با پلیس را در کاهش تخلفات مفید دانست و گفت: با ارتقاء فرهنگ ترافیک شاهد ریختن اشک خانواده ها برای کسی نباشیم.

رحیمی گفت: برای سال تحصیلی جدید و بالا رفتن ضریب اطمینان در رفت و آمد دانش آموزان کارهای خوبی با همکاری شهرداری و آموزش و پرورش در دست اقدام است.

مناسبت فرا رسیدن سال تحصیلی جدید و به منظور کاهش سوانح و حجم ترافیک ، نکات ایمنی زیر را توصیه کرد.

به مناسبت فرا رسیدن سال تحصیلی جدید و افزایش سفرهای درون شهری، نکات ایمنی را به جهت ارتقاء فرهنگ ترافیک ، کاهش معضلات ترافیکی و آمار تصادفات ، بالا بردن ضریب ایمنی سفرها و آموزش خانواده ها:

رانندگان باید هنگام عبور از کنار سرویس مدارس از سرعت خود بکاهید و احتیاط کنید.

والدین باید همزمان با بازگشایی مدارس، فرهنگ صحیح عبور و مرور را به فرزندان خود بیاموزند.

دانش آموزان کم تجربه در درک مفاهیم چراغ راهنمایی دچار اشتباه می شوند .

اشتیاق دانش آموزان برای رسیدن به مدرسه بیشتر از آن است که بتواند به خطرات احتمالی فکر کنند، هنگام رانندگی مواظف آنها باشید.

با رعایت سرعت مجاز در کوچه ها و خیابان ها، سلامتی خود را به کودکان هدیه کنید.

رانندگان باید توجه داشته باشند که زمانی که کودکان خودرویی را می بینند ، تصور می کنند راننده خودرو نیز آنها را دیده است همچنین کودکان دبستانی نمی توانند فاصله خود و ماشین های در حال حرکت را تخمین بزنند.

آموزش نحوه صحیح عبور از خیابان و مفاهیم چراغ راهنمایی عابر پیاده ضامن سلامتی فرزندتان است.

به فرزندانتان بیاموزید برای عبور از خیابان های اصلی از خط کشی عابر پیاده و یا پل های هوایی استفاده نمایند.

با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی، احترام به قانون را به فرزندانمان بیاموزیم

آگاهی فرزندانمان از مقررات راهنمایی و رانندگی و احترام به قانون، موجب نظم اجتماعی و تضمین کننده آنهاست.

با تجاوز به حریم خط کشی عابر پیاده ، دانش آموزان را در معرض خطر قرار ندهید.

رانندگان باید توجه داشته باشند که کودکان در تشخیص خودروهای در حال حرکت و یا ایستاده در خیابان مشکل دارند و همچنین تصور می کنند سرعت خودروهای بزرگتر بیشتر از خودروهای کوچکتر است.