کد خبر : 143499

05.

بازی جدید و مورد علاقه در واشینگتن پیشبینی افرادی است که سمت‌های ارشد در دولت ترامپ را برعهده خواهند گرفت. بر این اساس، دونالد ترامپ در سخنرانی پیروزی خود در میان هواداران با تمجید گسترده از کادر انتخاباتی وفادارش، به نوعی کابینه آینده‌اش را معرفی کرد. برخی گزینه‌های احتمالی برای دولت ترامپ که درباره آنها […]

بازی جدید و مورد علاقه در واشینگتن پیشبینی افرادی است که سمت‌های ارشد در دولت ترامپ را برعهده خواهند گرفت.
بر این اساس، دونالد ترامپ در سخنرانی پیروزی خود در میان هواداران با تمجید گسترده از کادر انتخاباتی وفادارش، به نوعی کابینه آینده‌اش را معرفی کرد. برخی گزینه‌های احتمالی برای دولت ترامپ که درباره آنها گمانه‌زنی بیشتری می‌شود از این قرارند:

نوت گینگریچ، وزیر امور خارجه

03-1-768x432

نوت گینگریچ

گینگریچ یک جمهوریخواه جنگ‌طلب و جزو نخستین حامیان ترامپ بود. او در سال ۱۹۹۴ که ریاست مجلس نمایندگان را برعهده داشت، مغز متفکر جمهوریخواهان در پیروزی بر دموکرات‌ها در انتخابات و در دست گرفتن کنترل مجلس نمایندگان بود. گینگریچ ۷۳ سال دارد و پیش‌تر به عنوان نماینده ایالت جرجیا توانسته بود ریاست مجلس نمایندگان را برعهده بگیرد؛ اما به دلیل مسائل اخلاقی مجبور به کناره‌گیری از سمت خود شد. او در سال ۲۰۱۱ نامزد حزب جمهوریخواه برای تصدی ریاست جمهوری آمریکا بود که در نهایت در انتخابات درون حزبی شکست خورد.

رودی جولیانی؛ دادستان کل

04

رودی جولیانی

جولیانی یکی از گزینه‌های مورد علاقه ترامپ است که می‌توان از او برای تصدی پست دادستان کل نام برد. او در زمان حملات یازده سپتامبر به برج‌های تجارت جهانی شهردار نیویورک بود. وی پیشتر دادستان نیویورک و نامزد ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۰۸ بود که در رقابت‌های مقدماتی (درون حزبی) پس از جان مک کین و میت رامنی سوم شد.

کریس کریستی، وزیر بازرگانی

05-768x541

کریس کریستی

کریستی ۷۴ ساله، فرماندار نیوجرسی و نامزد حزب جمهوریخواه برای تصدی ریاست جمهوری آمریکا در این دوره بود. پس از آنکه کارزار انتخاباتی کریستی در سال جاری میلادی منحل شد، بی‌درنگ اقدام به حمایت از ترامپ کرد. نام او برای سمت‌های متعددی از جمله وزیر بازرگانی در دولت ترامپ مطرح می‌شود.

جف سشنز، وزیر دفاع

06

جف سشنز

نام سناتور ایالت آلاباما به عنوان ریاست جدید پنتاگون مطرح می‌شود. این سناتور ۶۹ ساله یکی از حامیان حمله آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ بود، همان جنگی که ترامپ آن را “وحشتناک و احمقانه” خوانده بود. سشنز در “کمیته خدمات نیروهای مسلح”، “کمیته قضایی” و “کمیته بودجه” سنا عضویت دارد.

مایکل فلین، مشاور امنیت ملی

07

مایکل فلین

مایکل فلین، سپهبد بازنشسته نیروی زمینی ارتش آمریکا است. او به ترامپ که از رفتن به سربازی شانه خالی کرده بود کمک کرد با سربازان کهنه‌کار آمریکایی ارتباط برقرار کند. او مدعی است در سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ به دلیل دیدگاه‌های ضدافراط‌گرایانه خود مجبور به کناره گیری از سمت ریاست آژانس اطلاعات دفاعی شد. او در طول کارزار انتخاباتی ترامپ به دولت اوباما برای نگرشش درباره داعش حمله کرده‌ بود.

استیون موچین، وزارت خزانه‌داری

08

استیون موچین

ترامپ شخصاً از استیون موچین، بانکدار و مدیر امور مالی۵۴ ساله کارزار خود برای تصدی پست وزارت خزانه‌داری نام برده است. با این وجود، مشخص نیست حامیان عوام‌گرای ترامپ از ایده سپردن اهرم‌ سیاست‌های مالیاتی ملی به فردی چون موچین که به وال استریت سرسپردگی دارد، استقبال کنند.