کد خبر : 144624

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس اعتقاد دارد، حریف فردای این تیم در لیگ برتر تیم خوبی است چون از بازیکنانی چون آندرانیک تیموریان و محمد نصرتی بهره می‌برد.

اندیمشک جوان : برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل ماشین‌سازی تبریز ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: قبل از اینکه در مورد بازی با ماشین‌سازی صحبت کنم، بابت شهادت زائرین کربلا و تصادف دو قطار تسلیت عرض می‌کنم. همچنین تسلیت عرض می‌کنم به بازماندگان سقوط هواپیما که جان خود را از دست دادند. متأسفانه ماچادو، بازیکن سابق صبای قم هم جزو این قربانیان بود که جانش را از دست داد.

وی افزود: در مورد بازی با ماشین‌سازی باید بگویم ما همه بازی‌های ماشین‌سازی را تماشا کرده‌ایم و اعتقاد دارم این تیم اگرچه در جدول جایگاه خوبی ندارد، اما تیم بسیار خوبی است،. ما نتایج این تیم را مدنظر قرار نمی‌دهیم، چرا که آنها خیلی خوب فوتبال بازی می‌کنند و بازیکن بزرگی چون تیموریان و نصرتی را در اختیار دارند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس یادآور شد: خودتان بهتر می‌دانید که هر تیمی مقابل پرسپولیس قرار می‌گیرد در بهترین شرایط خود به سر می‌برد و با انگیزه به مصاف ما می‌آیند، فردا هم منتظر تیمی آماده هستیم و با وجود اینکه ماشین‌سازی در انتهای جدول به سر می‌برود اما انتظار یک بازی زیبا را از این تیم داریم. ما برای این بازی بیرانوند و عالیشاه را در اختیار نخواهیم داشت و محمد انصاری هم محروم است. بقیه بازیکنان برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی تلاش می‌کنند.

برانکو  درباره اینکه آیا با توجه به محرومیت انصاری شاهد تغییراتی در ترکیب پرسپولیس خواهیم بود یا نه، تصریح کرد: در مورد هر تغییری باید تا فردا منتظر بمانید.

وی در واکنش به این موضوع که سردار آزمون طی مصاحبه‌ای به طارمی پیشنهاد داده است راهی فوتبال روسیه شود، خاطرنشان کرد: آزمون و طارمی دوستان خوبی برای یکدیگر هستند و از آزمون ممنونم که به مهدی احترام گذاشته و نگران اوست. این دو بازیکن هر دو در تیم ملی بازی می‌کنند و طبیعی است با هم در ارتباط باشند، اما فکر نمی‌کنم بحث جدایی طارمی از پرسپولیس ربطی به آزمون داشته باشد و این موضوع به باشگاه پرسپولیس ارتباط دارد، این باشگاه است که تصمیم می‌گیرد بازیکن خود را ترانسفر کند یا نه. اینکه باشگاه روستوف علاقه‌مند است مهدی طارمی را به خدمت بگیرد خوب است، چون در آن صورت این باشگاه سه بازیکن ایرانی در اختیار خواهد داشت و من بابت این مسئله خوشحال خواهم شد. واقعیت این است آزمون عملکرد خوبی در تیم روستوف مخصوصاً در لیگ قهرمانان اروپا داشته و طبیعی است که همه دوست داشته باشیم او بتواند این روند را ادامه دهد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا این روزها همه فشارها در پرسپولیس روی مهدی طارمی است و فکر نمی‌کند این مسئله روحیه این بازیکن را تضعیف‌تر کند، تصریح کرد: قبل از هر چیز باید بگویم من بعد از بازی با پیکان هرگز نگفتم طارمی را نیمکت‌نشین خواهم کرد، متأسفانه برخی به اشتباه به این موضوع دامن زدند. صحبت‌های من فقط در مورد عدم گلزنی او در بازی با پیکان بود و اینکه شاید ما بخواهیم تغییراتی در ترکیب به وجود بیاوریم. اینکه شما می‌گویید چرا طارمی تحت فشار است، باید هم همین‌طور باشد، چرا که در تیم بزرگی مثل پرسپولیس از مدیرعامل تا مربیان و بازیکنان همه تحت فشار هستیم و باید انتظارات هواداران زیادی را برآورده کنیم. همه ما باید سعی کنیم از این چیزی که هستیم بهتر شویم. طارمی فرصت‌های گلزنی زیادی را از دست می‌دهد و ممکن است این اتفاق برای هر مهاجمی در دنیا رخ دهد. طارمی در بازی با نفت 5 موقعیت گلزنی  از دست داد اما در نهایت یک گل زد، با تمام انتقاداتی که از او می‌شود مهدی همچنان بهترین گلزن ماست.

برانکو در واکنش به پرسش دیگری در مورد اینکه  چرا ترکیب پرسپولیس یکنواخت شده و برخی بازیکنان این تیم هیچ وقت قرار نیست از ترکیب کنار گذاشته شوند، گفت: من باید بدانم منظور شما کدام بازیکن است، البته این را هم بدانید که من در مورد بازیکن خاصی صحبت نمی‌کنم. بازیکنان من همگی بهترین هستند و همان‌طور که می‌بینید ما در نتیجه‌گیری موفق بوده‌ایم.

وی در واکنش به ادامه همین سؤال راجع به اینکه چرا نفراتی چون علی علیپور و فرشاد احمدزاده با وجود اُفتی که در این فصل داشته‌اند، اما همواره در ترکیب اصلی قرار می‌گیرند، خاطر نشان کرد: ما همیشه سعی می‌کنیم به همه بازیکنان شانس بازی بدهیم. ممکن است به برخی بازیکنان 5 دقیقه شانس بازی برسد و به برخی 55 دقیقه. بازیکن باید از هر فرصتی که نصیبش می‌شود نهایت استفاده را ببرد. علی علیپور بازیکن ذخیره ما بود که به یک بازیکن ثابت تبدیل شد. در مورد فرشاد هم باید بگویم او تقریباً در اکثر بازی‌ها تعویض می‌شود.