کد خبر : 144966

04

این روزها برخی گروههای سیاسی با تشکیل جلسات گوناگونی بدنبال تحلیل شکست خود بوده تا شاید توانسته باشند برای آینده راه حلی اندیشیده و با برنامه ریزی های دقیق تر و با اجماع در قالب گروهی منسجم در انتخابات شرکت کنند.

تصور می شود اصلاح طلبان هرگز به نتیجه دلخواه و مد نظر خود در اندیمشک دست پیدا نکرده اند ؛این روزها برخی گروههای سیاسی با تشکیل جلسات گوناگونی بدنبال تحلیل شکست خود بوده تا شاید توانسته باشند برای آینده راه حلی اندیشیده و با برنامه ریزی های دقیق تر و با اجماع در قالب گروهی منسجم در انتخابات شرکت کنند.
اما این برنامه تنها به اندیمشک یا استان محدود نمی شود ،عناصر افراطی که با انحلال حزب مشارکت سعی در سازماندهی تشکیلاتی خود در سراسر کشور دارند، اقدامات هدفمندی که در راستای حضور پررنگ در انتخابات و با بهره گیری از عناصر کمتر شناخته شده این حزب صورت می دهند، این افراد این بار در قالب حزب اتحاد ملت و با هدف آنکه مردم تصور کنند این تشکیلات تشکیلات جدیدی بوده و فعالیت آنها کاملا قانونیست به دنبال اهداف خود هستند.

به گفته برخی تحلیلگران سیاسی ،جمعی از این افراد ، در اتاق فکری که این بار با حضور وزیر اسبق اطلاعات در اهواز تشکیل شد ،به دنبال آن هستند که به هرنحوی بر فضای اجتماعی اندیمشک مسلط شوند ، فضایی که بر اساس اصول و تعریف اولیه اصلاح طلبی رسانه ها در جامعه رکن اساسی بوده و بهره برداری لازم از آن به منزله ی رسیدن به همه چیز است.

مقام معظم رهبری از سناریوی آمریکایی‌ها برای نفوذ به ساختارهای ایران به بهانه مذاکرات هسته‌ای پرده برداشتند و به مسئولان تأکید فرمودند: مراقب تمام ترفندها و توطئه‌های دشمنان باشند.

شواهد و قراین موجود و اسناد تردیدناپذیر حکایت از آن دارد که بار دیگر «اتاق‌های فکر» دشمن فعال شده‌اند و مهره‌های خود را برای فتنه دیگر به میدان آورده‌اند.

با این تفاوت عمده که امروزه همان مهره‌های سوخته با شعارهای ارزشی به میدان آمده‌اند. انگار نه انگار که در فتنه آمریکایی ـ اسرائیلی ۸۸ آشکارا دست به وطن‌فروشی زده‌‌ بودند و فاصله زمانی شش‌ساله، کوتاه‌تر از آن است که خاطره تلخ جنایت و خیانت آنها را از خاطر مردم پاک کند!

فهمیدن این معادله کار سختی نیست که ﻭﺿﻌﯿﺖ ﻧﺎﻣﺴﺎﻋﺪ و شکست های پیاپی اصلاح‌طلبان نتیجه عناصر و عواملی بود که در رفتارهای آنها بخصوص ﺗﺌﻮﺭﯾﺴﯿﻦﻫﺎﯼ آن ها دیده شده است و آنها مسلما باید از گذشته خود درس عبرت بگیرند و همواره مد نظر داشته باشند که جز صندوق رای و خواست مردم راهی برای قالب کردن افکار خود به شرایط  و اجتماع پیرامونی ندارند.
شاید با آشکار شدن این موضوع که آنها بیش از آنکه به نفع مردم گامی بردارند، به همان منافعی می اندیشند که با آن گره خورده اند، از دیگر عللی باشد که دیگر نتوانند با سر دادن شعار ديده‌بان دموكراسي و حقوق بشر راه به جایی ببرند.
ﺑﻪ ﻫﺮ ﺣﺎﻝ ﺷﺮﺍﯾﻂ ﮐﻨﻮﻧﯽ ﻭ ﺁﯾﻨﺪﻩ ﺳﯿﺎﺳﯽ ﻭ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﻭ ﺑﺮﻭﺯ ﻭ ﻇﻬﻮﺭ ﻧﺸﺎﻧﻪﻫﺎﯼ ﺷﮑﺴﺖ ﺍﺻﻼﺡﻃﻠﺒﺎﻥ آنها را بر آن داشت تا با توسل به خارج از استان بتوانند در آینده اندیمشک اثر گذار باشند که به طور قطع و یقین بر اساس تحليل های نادرست و نابه‌جایشان از اندیمشک باید بازهم شاهد دوری خود از دایره تاثیرگذاری شهرستان باشند.

اگرچه تحرکات احزاب مختلف سیاسی یکی از ملزومات سالهای انتخاباتی به شمار می رود اما استفاده از برخی افراد حزب منحله مشارکت که دادگاه انقلاب اسلامی محکوم شده اند، و  در اذهان عمومی نیز مهره ای سوخته محسوب می شوند می تواند زنگ خطری جدی باشد که لازم است با هوشیاری مردم و مسئولان، نظام گرفته شود.

 و سوال اصلی اینجاست که جریان اصلاحات آیا می خواهد طبق معادله استفاده از سران فتنه، همان راهی را برود که در گذشته تجربه گران سنگی از آن دریافت کرده است؟

محمد صادق هدایتی