کد خبر : 19587

IMG_0404

اندیمشک جوان، امام جمعه اندیمشک با اشاره به واقعه چهارم آذرماه سال 1365 در اندیمشک گفت:چهارم آذر به عنوان روز مقاومت و ایستادگی مردم اندیمشک در هشت سال دفاع مقدس باید در تقویم رسمی کشور ثبت می شد. به گزارش اندیمشک جوان  در چهارم آذر سال 65 شهر اندیمشک به مدت یک ساعت و 45 […]

اندیمشک جوان، امام جمعه اندیمشک با اشاره به واقعه چهارم آذرماه سال 1365 در اندیمشک گفت:چهارم آذر به عنوان روز مقاومت و ایستادگی مردم اندیمشک در هشت سال دفاع مقدس باید در تقویم رسمی کشور ثبت می شد.
به گزارش اندیمشک جوان  در چهارم آذر سال 65 شهر اندیمشک به مدت یک ساعت و 45 دقیقه مورد تهاجم هوایی 54 فروند هواپیمای رژیم بعثی عراق قرار گرفت.
بر اثر این بمبارن هوایی یکصد تن از شهروندان و بیش از دویست نیروی نظامی به شهادت رسیده و هفتصد نفر نیز مجروح شدند.
حجت الاسلام ˈنعمت اله خدامیˈ روز سه شنبه در نشست شورای فرهنگی عمومی این شهرستان در جوار مقبره شهدای گمنام این شهر افزود:شهر اندیمشک در چهارم آذر ماه شاهد تهاجم وحشیانه 54 فروند هواپیمای دشمن بعثی و بمباران 107 دقیقه ای بود که فجیع ترین جنایت دشمن در این روز رقم خورد.
وی با بیان اینکه مردم شهرستان اندیمشک در دوران دفاع مقدس با جانفشانی از ارزش های اسلام و انقلاب دفاع کردند افزود:ثبت این روز در تقویم ملی کشور به پاس قدردانی از مقاومت و ایستادگی مردم این شهرستان که با تقدیم سیصد شهید والا مقام و 700 مجروح همراه بود از جمله مطالبات مردم عنوان کرد.

حجت الاسلام سعید علیپور رئیس اداره تبلیغات اسلامی اندیمشک نیز از کلیه ادارات و نهادهایی که در تجمع روز عاشورا همکاری داشتند تقدیر و تشکر کرد.
فرماندار اندیمشک نیز در این نشست گفت:مردم اندیمشک همواره در خط ولایت و انقلاب بوده و گواه آن تقدیم یکهزار شهید گلگون کفن می باشد.
ˈخداداد محمدیˈ از دستگاههای اجرایی شهرستان خواست در بزرگداشت واقعه چهارم آذر اهتمام داشته باشند.

در این نشست در خصوص راهکارهای عملی فعالیت های فرهنگی ، برگزاری مراسم چهارم آذر، راه اندازی کتابخانه ،راه اندازی موزه دفاع مقدس بحث و تبادل نظر شد.

  1. شهرام says:

    سلام. این حادثه قم انگیز باید در تاریخ ثبت شود. چون در طول تاریخ ایران همچین حادثه ای پیش نیامده است. یا علی