کد خبر : 206377

namjo

همه مشکلاتی که در سالهای گذشته گریبان شهرداری اندیمشک را گرفته بود باعث شد تا تعداد زیادی در رقابتی فشرده برای ورود به شورای پنجم و حل مشکلات اندیمشک تلاش کنند.

اندیمشک جوان : همه مشکلاتی که در سالهای گذشته گریبان شهرداری اندیمشک را گرفته بود باعث شد تا تعداد زیادی در رقابتی فشرده برای ورود به شورای پنجم و حل مشکلات اندیمشک تلاش کنند.

یکی از جوانان موفق که در این ماراتن سخت موفق به کسب بیشتر تعداد آرا شده بود، امیر حسین نامجو است که در ادامه برای آشنایی بیشتر با وی و برنامه هایش مصاحبه ای را انجام داده ایم.
برای آشنایی بیشتر مخاطبان لطفا خودتان را معرفی کنید؟

با نام و یاد خدا و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم عزیز و سرافراز شهرستان یکهزار شهید اندیمشک، اینجانب امیرحسین نامجو متولد ۱۳۵۷/۱۰/۲۰ در شهرستان اندیمشک دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم سیاسی و عضو علی البدل چهارمین دوره و منتخب پنجمین دوره ی شورای شهر اندیمشک هستم.
همانطور که مستحضرید شهرستان اندیمشک در چند سال گذشته در مسیر توسعه قرار گرفته و اتفاقات خوبی در شهرستان در جریان بود و ما شاهد این بودیم که در همه ی جهات فرهنگی اقتصادی امکانات شهری نظیر امکانات آموزشی، رفاهی، عمومی، فضای سبز و… در روند رو به جلویی حرکت می کردیم.

اما همچنان با وجود این جهش و حرکت به سمت توسعه ای که در شهرستان اتفاق افتاده بود باز  هم کاستی هایی دیده می شد و در سال ۹۲بنده باتوجه به همین مسائل احساس کردم که می توانم در صورت ورود به شورا گامی در رفع کاستی ها بردارم و اصلی ترین هدف و انگیزه ی بنده در آن مقطع زمانی برای ورود به شورا عدالت در ارائه خدمات و تلاش برای حفظ زیر ساخت های توسعه شهرستان و البته با توجه به حیطه ی وظایف شورای شهر نظارت بر چگونگی روند پیشرفت پروژه ها و ارائه خدمات توسط شهرداری به مردم بود. همان گونه که اطلاع دارید علی رغم لطف مردم عزیز اندیمشک قسمت بر آن شد که بنده جز اعضای اصلی شورای شهر نباشم.
با این اوصاف بنده در طول این چهارسال با وجود آنکه مسئولیت اجرایی نداشتم اما همواره در جریان مشکلات و معضلات شهرستان بودم تا اینکه امسال مجددا توفیق آن را داشتم تا بار دیگر برای خدمت صادقانه به مردم شهرم و کمک در راه رفع مشکلات شهرستان در انتخابات شورای شهر شرکت کنم.

هدف شما از ورودبه شورای شهر در این دروه چیست؟
در ارتباط با اهداف و انگیزه های بنده برای شرکت در انتخابات باید بگویم آنچه که باعث انگیزه ی من گردید عدالت در ارائه ی خدمات بود چون ما در شهرستان شاهد تمرکز امکانات اعم از بهداشتی فرهنگی آموزشی تفریحی ورزشی و… در مناطق محدود و مرکزی شهر هستیم البته این بدان معنا نیست که در حاشیه ها و سایر مناطق با نبود این امکانات مواجهه باشیم.

اما شاهد کمبود امکانات و کمبود تهجیزات هستیم مثلا در مناطقی مثل کوی لور کوی قائم کوی ولایت کوی رسالت  کوی بهارستان و غیره پارک ها، زمین های چمن، خانه های بهداشت و  مدارسی وجود دارد که از تهجیزات بی بهره هستند و یا در مقایسه با دیگر مناطق شهر از تهجیزات کمتری برخوردار هستند.

مورد دیگری که فکر بنده را به خود مشغول کرد مسائل و حواشی بود که در چند ساله اخیر شهرداری اندیمشک با آن درگیر است. حقوق های عقب افتاده ی پرسنل زحمت کش شهرداری نحوه ی ارائه خدمات به مردم و نحوه و منابع تامین مخارج شهرداری.
شهرداری همیشه و با جدیت به دنبال مطالبات خود از مردم بوده این امر را ما در نحوه و میزان عوارض دریافتی شهرداری از مردم مشاهده می کنیم اما متاسفانه در ارائه خدمات این جدیت مشاهده نمی شود بخش عظیمی از خیابان های مناطق مختلف شهرستان نظیر کوی لور کوی ولایت کوی رسالت کوی امیر کوی بهارستان و…. هنوز از پوشش آسفالت بی بهره است.

شرایط فضای سبز شهرستان واقعا نگران کننده است. پارک ها، بوستان ها، فضای سبز،بلوارها و جاده های سلامت به حال خود رها شده اند. درختان یا قطع شده اند و یا بر اثر بی توجهی و عدم آبیاری خشک شده اند و این یک زنگ خطر جدی برای محیط زیست شهرستان است.

در صورت امکان فضای فرهنگی اجتماعی اندیمشک را از نظر خودتان تشریح کنید؟

در حوزه ی مسائل فرهنگی اجتماعی بحمدالله اوضاع خوبی داریم در بحث هنر خوشبختانه هنرمندان توانایی داریم و جوانان در شهرستان به سمت هنر از جمله تئاتر، شعر و داستان گرایش پیدا کرده اند و البته در زمینه ی رسانه ها و خبرگزاری هم پیشرفت هایی داشته ایم  در بعد اجتماعی هم خدا را شاکریم که مردم ما به یک مرحله ای از بلوغ سیاسی اجتماعی و فرهنگی رسیده اند که ثمرات آن را می توان به وضوح در سطح شهر مشاهده کرد به گونه ای که چندین موسسه ی مردم نهاد در سطح شهرستان در حوزه ی فرهنگی محیط زیست و بهداشت فعالیت می کنند.
بنده در ابتدای عرایضم هم گفتم که کار اصلی شورا نظارت و پیگری و تعامل مستمر با شهرداری است. بنظر بنده شهرداری جدی ترین  اصلی ترین و اساسی ترین نقش را در تغییر و بهبود وضعیت شهرستان دارد. چون ما اگر بخواهیم وضعیت فضای سبز و مبلمان شهری را توسعه و بهبود ببخشیم باشهرداری سروکار داریم اگر بخواهیم به وضعیت آسفالت خیابان ها در مناطق مختلف شهر رسیدگی کنیم این کار باید از طریق شهرداری صورت گیرد. اگر بخواهیم در زمینه ی بهداشت عمومی شهرستان و امکان عمومی خیابان ها پارک ها و… درست عمل کنیم نیازمند عملکرد مناسب شهرداری است. متاسفانه ما در شهرستان با معقوله ای به اسم سنگ فرش کاملا بیگانه هستیم در حالیکه اساسا باید پیاده روهای اصلی و مرکزی شهر از پوشش سنگفرش یکسان برخوردار باشند که این امر هم مطالبه ای است که مردم از شهرداری دارند و موارد بسیاری از این دست که عملا ارتباط مستقیم با شهرداری دارند.
بنابراین ما قطعا برای توسعه و پیشرفت شهرستان در زمینه های متعدد نیازمند یک شهرداری توانمند با نیروهای متخصص و متعهد هستیم.

برای روشن شدن اهمیت نقش شهرداری در توسعه و بهبود وضع شهرها همین بس که اصولا اساس شکل گیری شوراها برای نظارت بر کار شهرداری است.
در ارتباط با استفاده از نیروی جوان و متخصص فکر کنم همه ی مسئولین بر این باور هستند که اگر این امر میسر بشود پیشرفت های خوبی حاصل خواهد شد و اما ما به دو صورت می توانیم از تخصص جوانان استفاده کنیم یکی آن که در هر اداره ای کارگروه های تخصصی تشکیل شود که در آن جوانان مشغول در آن اداره بتوانند با تبادل نظر و بحث و گفتگو برای بخش مربوطه تصمیم گیری و برنامه ریزی کنند.
و راه دیگر هم ایجاد یک پل ارتباطی بین ادارات و مسئولین با جوانان است، اگر بخواهم در این رابطه مثالی بزنم مثلا شهرداری قصد دارد چندین طرح مبلمان شهری اجرا کند خب قطعا ما در شهرستان جوانانی داریم که در حوزه ی جفرافیای شهری و طراحی متخصص هستند، شهرداری می تواند فراخون بزند و از نظریات ایده ها و تخصص این جوانان استفاده کند و  در سایر زمینه ها و ادارات هم به همین شکل.

در پایان برای همه ی مردم عزیز شهرم آرزوی سلامتی و توفیق دارم و امیدوارم خداوند به تمام مسئولین توفیق دهد تا آن طور که شایسته ی این مردم شریف است به آنان خدمت رسانی کنند. و از مردم عزیز شهرستان هم می خواهم که در کنار تعامل با مسئولین همواره به دنبال مطالبات خود باشند در هر نقطه ای از شهرستان یکهزار  شهید با هر مشکلی که مواجهه هستند با نهاد، اداره یا سازمان مربوطه ارتباط برقرار کنند و پیگر رفع مشکلات باشند.

چون بنده معتقدم اگر مسئولین بدانند مردم ما پیگیر و آگاه به مطالبات خود هستند با جدیت بیشتری کار و خدمت خواهند کرد.
از شما و خبرگزاری خوب تان هم صمیمانه سپاسگزارم جهت فرصتی که برای گفتگو با مردم عزیزم به من دادید.

شاد و پیروز باشید.