کد خبر : 206392

امام جمعه اندیمشک

همزمان با بیست و هشتمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) مراسمی در مسجد محمدی اندیمشک با حضور مسئولین و مردم این شهرستان برگزار شد.

اندیمشک جوان : همزمان با بیست و هشتمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) مراسمی در مسجد محمدی اندیمشک با حضور مسئولین و مردم این شهرستان برگزار شد.

به گزارش اندیمشک جوان، امام جمعه اندیمشک در مراسم بیست و هشتمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در اندیمشک گفت:

حجت الاسلام نعمت الله خدامی افزود: یکی از ویژگی های امام تربیت از راه دور بود و توانست باوجود اینکه سالها در تبعید بود، ملتی این چنین تربیت کند.

وی در ادامه با اشاره به انقلاب اسلامی ، گفت: جوهره این نظام با دیگر نظامها متفاوت است، و بر اساس مردم سالاری، است  و  ریشه آن تشیع و مهدویت است.

امام جمعه اندیمشک با انتقاد از برخی افراد ، تصریح کرد: امروز در ادبیات برخی ها می بینیم فتوای امام  در خصوص قتل سلمان رشدی را افراطی گری می خوانند درحالیکه این فتوای امام (ره) کمر غرب و شرق را شکست.

وی در ادامه افزود: و این فرمان تاریخی امام (ره) باعث شد تا هیچ کس با این صراحت توان تعرض به شیعه و سنی را نداشته باشد، اما برخی دگر اندیشان داخلی آن را افراطی گری میدانند.

وی گفت: خط امام (ره) ضد تجمل، ضد فحشا، امر به معروف و نهی ازمنکر، ضد حقوق های نجومی و رسیدگی حداکثری به محرومان بود.

امام جمعه اندیمشک در بخش دیگری با اشاره به اینکه برخی افراد به نقل از امام و رهبری نفسیرهایی می کنند، افزود: موضع ما در همین کلام ماست و راز مگویی در آن نداریم، همین مواضع را دوست می شنود و عمل می کند و دشمن هم می شنود و مخالفت می کند.

امام جمعه اندیمشک در بخش دیگری با اشاره به اینکه غرب قابل اعتماد نیست، افزود: این قابل تامل است که ما یک برجام را جلو ببریم و شکست بخوردیم،  اگر امام بود اجازه می داد برجام دیگری رخ دهد؟!

امام جمعه اندیمشک در ادامه با تاکید بر ادامه دادن راه امام (ره) گفت:امام راحل (ره) ویژگی های بسیاری داشت و ما باید بالالگو گیری از زندگی و راه امام  وی را به نسل‌های جدید به ‌ویژه جوانان معرفی کنیم.