کد خبر : 206520

دکتر سیما جمشیدی

رئیس شبکه بهداشت و درمان اندیمشک از بازرسی از مراکز تولید و عرضه مواد غذایی اندیمشک در ماه رمضان خبر داد.

اندیمشک جوان : رئیس شبکه بهداشت و درمان اندیمشک از بازرسی از مراکز تولید و عرضه مواد غذایی اندیمشک در ماه رمضان خبر داد.

دکتر سیما جمشیدی مدیر شبکه بهداشت ودرمان با اشاره به برنامه های سلامت در ماه مبارک رمضان گفت:  همزمان با ماه مبارک رمضان بازرسی از مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی این شهرستان بیشتر شده است.

وی کنترل و بازرسی مستمر از مراکز طبخ و عرضه شیرینی های سنتی، مراکز طبخ و عرضه،  فروش آش، حلیم و مواد غذایی مشابه و همچنین رستوران ها و فست فودها از جمله برنامه های بهداشت محیط مرکز بهداشت اندیمشک است.
وی با بیان اینکه عوامل محیطی در بازرسی ها با تجهیزات پرتابل سنجش می شود، افزود: بازرسی بهداشتی به صورت مشترک با دستگاه ها و سازمان های مرتبط از جمله سازمان تعزیرات حکومتی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و اتحادیه های مرتبط مانند اتحادیه آش و حلیم ، رستوران داران و چلوکبابی ها و کبابی ها و قنادی و شیرینی فروشی ها صورت می گیرد.
دکتر جمشیدی اظهار داشت: در همه اماکن عمومی و مراکز، کنترل دخانیات مورد بازرسی قرار می گیرد و بازرسی بهداشتی از سامانه های آبرسانی نیز انجام می شود.
مدیر شبکه بهداشت ودرمان در پایان افزود: کنترل و بازرسی بهداشت محیط  مرکز بهداشت شهرستان از محل های برگزای مراسم افطار و سحر دهی به ویژه برای شب های قدر با دقت و تاکید صورت خواهد گرفت.

وی در پایان از مردم خواست تا در صورت مشاهده تخلف از مقررات بهداشتی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، مراتب را به سامانه رسیدگی به شکایات وزارت بهداشت به سامانه ۱۹۰  تماس بگیرند.