کد خبر : 206643

۴bmy566e54aa00rxz8_800c450

کشتی گیران اندیمشکی که در هیبت نمایندگی ایران به تورنومنت جهانی رقابت کارگری اعزام شده بودند، با قهرمانی خود در این رقابت نشان دادند که اندیمشک مهد کشتی فرنگی ایران است.

اندیمشک جوان: کشتی گیران اندیمشکی که در هیبت نمایندگی ایران به تورنومنت جهانی رقابت کارگری اعزام شده بودند، با قهرمانی خود در این رقابت نشان دادند که اندیمشک مهد کشتی فرنگی ایران است.

به گزارش اندیمشک جوان ، پنجمین دوره رقابت های ورزش کارگران جهان از ۲۳ تا ۲۸ خردادماه در شهر ریگا در حال برگزاری است ، روز گذشته نماینده ایران در کشتی فرنگی که تماما اندیمشکی بود با اقتدار توانست بر سکوی نخست این رقابت ها تکیه بزند.

این تیم تماما اندیمشکی با ۷ کشتی گیر در اوزان ۵۹, ۷۱, ۷۵, ۸۰, ۸۵, ۹۸ و ۱۳۰ کیلوگرم به مصاف حریفان خود رفت و با اقتدار و رقابت هایی جالب توانستد در تمامی اوزان به فینال راه پیدا کنند و  با وجود اینکه، تیم ایران در وزن ۶۶ کیلوگرم کشتی گیری نداشت توانست با اقتدار مقام نخست را کسب کند.

خلاصه رقابت های نمایندگان کشورمان در کشتی فرنگی به شرح زیر بود:

در وزن ۵۹ کیلوگرم این رقابت ها اشکان قلی کیانی با شکست ۸ بر ۰ کشتی گیرانی از اتریش, فرانسه و فنلاند در فینال رقابت ها به مصاف کشتی کیری از استونی رفت و موفق شد در یک دیداری یک طرفه حریف خود را با نتیجه ۸ بر ۰ شکست داده و مدال طلای رقابت ها را بر گردن آویزد.
در وزن ۷۱ کیلوگرم امین سوری با شکست کشتی گیرانی از فنلاند, لتونی, فرانسه در فینال به مصاف کشتی گیری از اتریش رفت و با پیروزی ۸ بر ۰ بر این حریف به مقام قهرمانی دست یافت.
در وزن ۷۵ کیلوگرم حسن شیرمرد در دور اول با قرعه استراحت روبرو شد و در دور بعد با شکست کشتی گیرانی از فنلاند با نتیجه ۸ بر ۴, لتونی و فرانسه با حساب ۶ بر ۲ و ۸ بر ۰ در فینال به مصاف حریفی از اتریش رفت و با پیروزی ۳ بر ۱ در این دیدار مدال طلای رقابت ها را بدست آورد.
در وزن ۸۵ کیلوگرم وحید زیدوند با شکست ۵ بر ۰ کشتی گیری از فنلاند در دور نخست, کشتی گیر پرقدرت فرانسوی را نیز با حساب ۸ بر ۰ شکست داد و به فینال راه یافت. در فینال نیز در حالیکه تا ۱۰ ثانیه پایانی با نتیجه ۲ به ۲ از حریف استونی خود شکست خورده بود با یک فن سوبلس ۴ امتیازی زیبا در ۶ ثانیه پایانی موفق شد نتیجه کشتی را با حساب ۶ بر ۲ به سود خود به پایان ببرد و مدال طلا را بر گردن بیاویزد
در وزن ۹۸ کیلوگرم محمد بیرانوند با شکست ۵ بر ۱ فنلاند, ۸ بر ۰ دو کشتی گیر از فرانسه به فینال رقابت ها راه یافت و در فینال نیز با شکست ۷ بر ۵ کشتی گیری از لتونی مدال طلای رقابت ها را کسب کرد.
در سنگین وزن این رقابت ها ایمان بهرام سری ابتدا کشتی گیر تونسی را با حساب ۱۱ بر ۰ از پیش روی برداشت و در دور بعد با ضربه فنی کردن کشتی گیری از استونی به فینال راه یافت. در فینال نیز با اجرای یک فن کول انداز و ضربه فنی کردن حریف فرانسوی در ۶ ثانیه ابتدایی مقام قهرمانی رقابت ها را بدست آورد.

کاروان ورزش ایران با ۱۹ تیم در قالب ۱۱ رشته ورزشی به همراه ۱۹۵ مربی، سرپرست و ورزشکار در این رقابت ها حضور یافته است.