کد خبر : 206876

n00057306-b

فرماندار اندیمشک گفت: تجهیزات مهار آتش سوزی جنگل‌ها در اندیمشک کافی نیست و برای مقابله با حوادث احتمالی، تأمین این تجهیزات ضروری است.

تجهیزات مهار آتش‌سوزی جنگل‌های اندیمشک کافی نیست

به گزارش اندیمشک جوان ، پیمان جهانگیری اظهار داشت: آتش سوزی اخیر جنگل‌های الوار گرمسیری اندیمشک وارد چهارمین روز خود شده و درختان بلوط این جنگل‌ها هنوز در آتش می‌سوزد.

وی افزود: به همین جهت با پیگیری مسئولان محلی و استانی و با حضور فعالین زیست محیطی، تلاش برای مهار آتش سوزی ادامه دارد و تاکنون آتش سوزی در جنگل‌های الوار گرمسیری شهرستان اندیمشک کاهش یافته است.

فرماندار اندیمشک عنوان کرد: طبق پیگیری‌های صورت گرفته، بالگرد مجهز به تجهیزات آتش نشانی در محل حاضر است و تلاش برای مهار کامل آتش سوزی در جنگل‌های الوار گرمسیری شهرستان اندیمشک ادامه دارد و این بالگرد با استفاده از منابع آبی دریاچه و سد دز شهرستان اندیمشک، اقدام به تأمین آب مورد نیازبرای مهار آتش سوزی می‌کند.

وی با بیان این که شهرستان اندیمشک دارای بیش از ۸۰ هزار هکتار جنگل است، گفت: با توجه به سخت گذر بودن مسیرهای ارتباطی این پوشش‌های گیاهی باید بیش از گذشته نسبت به تأمین تجهیزات مقابله با حوادث و آتش سوزی درجنگل‌های الوار اقدام کرد تا توان شهرستان برای مقابله با حوادث احتمالی افزایش یابد.

جهانگیری ادامه داد: هم چنین دو فروند بالگرد نیز برای جا‌به‌جایی و انتقال تجهیزات مهار آتش سوزی در محل حاضر هستند و در زمینه تأمین نیازهای امداد گران و تسهیل کنترل و مهار آتش سوزی، مشارکت دارند.

وی با اشاره به این که روند مقابله با آتش سوزی‌ها صبح امروز و با حضور جمعی از مسئولان محلی در محل حادثه بررسی شده است، افزود: میزان آتش سوزی درجنگل‌های الوار گرمسیری کاهش یافته و پس از اتمام و مهار آتش میزان خسارت‌های احتمالی به منابع طبیعی و زیست محیطی شهرستان، اعلام می‌شود.
منبع: تسنیم