کد خبر : 207058

مدیر کمیته امداد شهرستان اندیمشک در گفتگو با خبرنگار ما گفت: کمیته امداد شهرستان اندیمشک با تحت پوشش قرار دادن ۴۸۳۲ خانواده و در مجموع بیش از ۱۰۳۰۰ نفر در سالجاری ۹۰۹۶۳۴۰۰۰۰ ریال مسمتری پرداخت کرده است.

اندیمشک جوان، مدیر کمیته امداد شهرستان اندیمشک در گفتگو با خبرنگار ما گفت: کمیته امداد شهرستان اندیمشک با تحت پوشش قرار دادن ۴۸۳۲ خانواده و در مجموع بیش از ۱۰۳۰۰ نفر در سالجاری ۹۰۹۶۳۴۰۰۰۰  ریال مسمتری پرداخت کرده است.

به گزارش اندیمشک جوان، حجت اله صابری نیا در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در موضوع حامی یابی عملکرد نسبتاً خوبی داشته است بطوریکه تعداد ۵۶۴ نفر حامی جذب شده که سهم اکرام و ایتام ۱۰۹ نفر حامی و سهم محسنین نیز ۴۵۵ نفر حامی بوده است.

وی در ادامه افزود: که از این حامیان تعداد ۶۲۳ نفر فرزند را مورد حمایت خود قرار داده اند . در حالیکه تعهد پیش بینی شده حامی یابی در ماه رمضان تعداد ۲۰۰ نفر حامی بوده است .

مدیر کمیته امداد  اندیمشک در بخش دیگری افزود: در خصوص توزیع ارزاق در بین این خانواده ها در ماه مبارک رمضان حدود ۲۷۰۰ سبد غذایی با ارزش بیش از ۸۰۳۲۲۰۰۰۰ ریال بین مدد جوان انجام شده است.

صابری نیا گفت: در حوزه فرهنگ و آموزش برای رسیدن به اهداف این کمیته برای توانمند سازی فکری و شکوفایی استعداد ها و تقویت بنیه ایمانی اعتقادی مخاطبین مبنی بر خانواده محوری، مسجد محوری ، در کانون فرهنگی دائم ولایت خدمات زیر را ارائه کرده است.

بهره مندی ۱۲۳۰ نفر از مخاطبین از برنامه های فرهنگی

اعزام ۹۷ نفر از مددجویان تحت حمایت به عتبات عالیه مشهد مقدس و اردوهای منطقه ای

برگزاری ۲۴ طرح فلاح سنتی و شبکه ای در منازل مددجویان

برگزاری جلسات انس با قرآن (ترنم نور )در ماه مبارک رمضان ویژه کارکنان و پرسنل و مددجویان

بهره مندی نوجوانان و جوانان از برنامه نای تربیتی آموزشی در مساجد محله

کلاس های آموزشی پیشگیری از اعتیاد به صورت سانیانه برای مددجویان جهت پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر

تشویق معتکفین در ایام اعتکاف در راستای تقویت باورهای دینی و اعتقادی

مدیر کمیته امداد  شهرستان اندیمشک در ادامه گفت: کمیته امداد اندیمشک به منظور یاری رساندن به اقشار جامعه و هدایت انگیزه کمکهای مردمی انفاقات و صدقات اقدام به جذب مشارکت نای مردمی کرده است.

تعداد وام نای پرداخت شده ۴۹ مورد به مبلغ ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۴۹۵ / ۶ ریال می باشد که به تفکیک از منابع بانکی سرفصل اشتغال تعداد ۳۹ مورد به مبلغ ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۴۵۰ / ۵ ریال و از سرفصل
صندوق اشتغال نیازمندان ۱۰ مورد به مبلغ ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۰۴۵ / ۱ ریال و تعداد واجدین شرایط ثبت نام شده در سرفصل حرفه آموزی ۳۱۲ نفر و تعداد ثبت نام شده کاریابی ۴۲ نفر می باشند .

کمک های مردمی و صدقات کمک های حامیان طرح اکرام برنامه جشن نیکوکاری برنامه جشن عاطفه ها فطریّه و کفارات ماه مبارک رمضان هدایا و نذورات عید سعید فطر طرح زکات درآمدهای غیر مستقیم و فاقد اسناد مثبته
وی در بخش دیگری افزود: تعداد کل صندوقهای صدقات کوچک متوسط و بزرگ در سطح شهرستان ۱۰۰۰۰ عدد می باشد که مجموع درآمد صدقات سه ماهه اول سال ۱۳۹۶ به مبلغ ۱۰۰   ۲۴۰   ۵۸۵   ۱ ریال می باکد . درآمد اکرام ایتام و محسنین نیز ۰۸۵  ۵۹۹   ۵۳۵   ۱  ریال می باشد.

صابری نیادر ادامه برخی از فعالیت های ماه مبارک رمضان کمیته امداد اندیمشک را عنوان کرد.

  • توزیع ارزاق ( سبد کالا ) : در این ماه تعداد ۲۶۹۴ سبد غذایی با ارزش ۰۰۰/۲۲۱/۸۰۳  ریال در بین مددجویان توزیع گردید .
  • اجرای طرح مفتاح الجنه : در ماه رمضان ۱۳۶۶ مورد بازدید در قالب طرح مفتاح الجنه صورت گرفت که این کمک ها به ارزش ۵۰۰/۵۴۲/۰۴۱/۲ ریال بین خانواده های بازدید شده توزیع گردید .
  • اطعام افطاری و غذای گرم : در ماه رمضان تعداد ۶۸۷۵۱ پرس غذای گرم و افطاری به ارزش ۰۰۰/۷۴۰/۰۳۷/۳  ریال در بین خانواده های مددجو توزیع و یا بر سر سفره افطاری دعوت شده اند .
  • زکات فطریه : کل فطریه جمع آوری شده به مبلغ ۰۰۰/۶۵۰/۱۰۱ ریال بوده که مبلغ جمع آوری شده در بین خانواده های تحت حمایت توزیع گردیده است .