کد خبر : 207132

img_0005

امام جمعه موقت اندیمشک در خطبه های این هفته نماز جمعه اندیمشک گفت: تحریم های اخیر کنگره آمریکا یکبار دیگر دشمنی ، بدعهدی و کینه استکبار جهانی نسبت به ملت ایران را نشان داد .

اندیمشک جوان: امام جمعه موقت اندیمشک در خطبه های این هفته نماز جمعه اندیمشک گفت: تحریم های اخیر کنگره آمریکا یکبار دیگر دشمنی ، بدعهدی و کینه استکبار جهانی نسبت به ملت ایران را نشان داد .

به گزارش اندیمشک جوان ، حجت الاسلام ولی الله مهدوی با اشاره به تحریم های جدید آمریکا افزود: دولت با مجلس و قوای سه گانه باید پاسخ مناسبی به این حرکت اخیر نظام سلطه بدهند .

وی در ادامه افزود: باید هم صدایی و اجماع دولت و ملت در مقابله با حربه تحریم  با تاکید بر تحقق منویات مقام معظم رهبری در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی راه حل اساسی مقابله با تحریم های ظالمانه سر لوحه کارها قرار گیرد.

امام جمعه اندیمشک در بخش دیگری با اشاره به سالروز برگزاری اولین نماز  جمعه در کشور  گفت: تاریخچه برگزاری نماز جمعه در اسلام به زمان پیامبر اسلام (ص) بر می گردد که بعد از ورود به یثرب در وادی رانوناد همراه با قبیله بنی سالم نخستین نماز جمعه را اقامه فرمودند از آن پس تا پایان عمر مبارکشان نماز جمعه برنامه هفتگی مسلمانان شد.

وی افزود: در فضیلت این نماز همین بس که خداوند متعال در قرآن کریم سوره ای به این نام آورده است و در آن صریحا مومنان را به حضور در نماز جمعه دعوت فرموده است که یا ایها الذین آمنوا اذا نودی للصلاه من یوم الجمعه فاسعوا الی ذکر الله … که مراد از ذکرالله در این آیه شریفه به اجماع مفسرین نماز جمعه است.

حجت الاسلام در آیه ۱۱ سوره جمعه نیز خداوند کسانی که بخاطر تجارت خطبه های نماز جمعه پیامبر (ص) را ترک کردند مورد سرزنش و نکوهش قرار می دهد و میفرماید: آنچه نزد خداست بهتر از لهو و تجارت است و خداوند بهترین روزی دهندگان است.

وی در بخش دیگری به برخی از مناسبت ها از جمله ۵ مرداد سالروز عملیات غرور آفرین مرصاد در سال ۶۷ و شکست اهریمن نفاق، آغاز دهه کرامت و تبریک ولادت حضرت معصوم (س) و امام علی بن موسی الرضا(ع) اول تا دهم ذی القعده، شنبه ۵ ذی القعده هفته تجلیل از امامزادگان وبقاع متبرکه و تجلیل از امامزادگان وبقاع متبرکه ، تکریم رسالت و امامت و برگزاری جشن های زیر سایه خورشید در شهرستان در روز چهارشنبه با ورود پرچم مضجع شریف امام رضا(ع) که دومین سال در اندیمشک برگزار می شود، اشاره کرد.

 

 

، ضمن اینکه
تقدیر و تشکر از زحمات خالصانه اعضای ستاد نماز جمعه در برگزاری هر چه باشکوهتر نماز جمعه.