کد خبر : 207307

فرماندار اندیمشک پیمان جهانگیری

فرماندار شهرستان اندیمشک گفت:با تلاش انجام شده در جاده های این شهرستان از ابتدای سالجاری تاکنون محموله های قاچاق به ارزش بیش از ۷۳ میلیارد ریال کشف و ضبط شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، پیمان جهانگیری در نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت:۴۲ پرونده قاچاق برای متخلفان در سالجاری تشکیل و در حال سیر مراحل قانونی است.
وی اظهار کرد:در چهارماهه مشابه پارسال ۳۳ پرونده در بحث قاچاق کالا و ارز داشتیم که ۳۶ میلیارد ریال ارزش ریالی کالاهای قاچاق بود.
مهندس جهانگیری گفت:رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره بر تحقق اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال تاکید جدی دارند.
وی بیان کرد:مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، تلاشی جدی در راستای تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب است.
مهندس جهانگیری با قدردانی از تلاش های انجام شده در مبارزه با قاچاق کالا در شهرستان افزود:نظام اسلامی حاصل خون هزاران شهید گلگون کفن است و حراست از داشته های نظام اسلامی و کمک برای توسعه اقتصادی کشور نیازمند عزم همگانی است.
وی با تشریح آسیب های اقتصادی قاچاق کالا و ارز گفت:شهرستان اندیمشک با توجه به عبور جاده ترانزیتی شاهد تردد خودروهای حامل بار قاچاق است.
وی بیان کرد:با تشدید نظارت در محورهای مواصلاتی و کنترل دقیق امور مربوط به قاچاق کالا ، این محورها برای قاچاق کالا ناامن شده است.
جهانگیری افزود:قاچاق کالا خطر امنیتی و اقتصادی بزرگی بوده که همه باید با این پدیده زشت ، خلاف شرع و تهدید کننده اشتغال مقابله کنند.
فرماندار اندیمشک توجه به شعار امسال را ضروری دانست و گفت:تحقق اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال منوط به عزم جدی برای مقابله با قاچاق کالا است .
وی گفت:مبارزه اصولی با قاچاق کالا به رشد اقتصادی ، خودکفایی و توسعه هرچه بیشتر جامعه اسلامی کمک می کند.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اندیمشک هم گفت:قانون ملاک اساسی در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز است و همه برای نهادینه شدن قوانین کمک کنند.
میثم سخنور در بخش دیگری با اشاره به موضوع دخانیات گفت:ساماندهی دخانیات در شهرستان یک ضرورت است و ارائه سیکار به افراد زیر ۱۸ سال ممنوع می باشد.
سرهنگ محمد عزیزی فرمانده انتظامی اندیمشک هم با اشاره به تلاش وسیع این نیرو برای مقابله با قاچاق کالا و ارز در محورهای اندیمشک گفت: شهروندان می توانند در صورت مشاهده هرگونه جرم، با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرند.