کد خبر : 207364

۲۱۰۰۸۸۶

رئیس جهاد کشاورزی اندیمشک در جمع خبرنگاران گفت: یکی از کلید های اصلی توسعه اقتصادی در کشاورزی رونق صنایع تبدیل است.

اندیمشک جوان ، رئیس جهاد کشاورزی اندیمشک در جمع خبرنگاران گفت: یکی از کلید های اصلی توسعه اقتصادی در کشاورزی رونق صنایع تبدیل است.
سیدهدایت‌الله موسوی در جمع خرنگاران گفت: با توجه به شرایط موجود ، وجود تحریم ها و از طرفی سیر صعودی بیکاری، با رونق صنایع تبدیلی می توان به چند هدف دست یافت.
وی افزود: از طرفی کاهش امار بیکاری، از یک طرف رونق اقتصادی و مقابله با تحریم ها از اثرات صنایع تبدیلی است.
سیدهدایت‌الله موسوی در خصوص اجرای طرح‌های توسعه صنایع تبدیلی کشاورزی در اندیمشک، گفت: در سالجاری به این طرح‌ها حدود ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص داده شده است .
وی در بخش دیگری افزود: قسمت عمده این اعتبارات مربوط به احداث و راه اندازی سردخانه بزرگ ندیمشک است که کارهای اولیه آن را شروع کردیم.
رئیس جهاد کشاورزی اندیمشک گفت: با توجه به نوسانات قیمت گوشت وجود سردخانه‌ها در کشتارگاه‌ها ضروری است.
وی تصریح کرد : صنایع تبدیلی یکی از مهمترین ابزارها برای  تنظیم بازار و قیمت ها است در زمان فراوانی تولید برای جلوگیری از فاسد شدن  در سردخانه نگهداری و به هنگامی نیاز به محصول به بازار هدف عرضه خواهد شد.
استان خوزستان سالانه با تولید ۱۴٫۵میلیون تن محصولات کشاورزی ، باغی و دامی و شیلاتی به ارزش بیش از ۷۰هزار میلیارد ریال رتبه نخست را در کشور دارا است.
در این استان زرخیز با داشتن ۱٫۲ میلیون هکتار زمین کشاورزی زیرکشت بیش از ۱۲۰نوع محصول کشاورزی و باغی تولید می کند.
استان خوزستان سالانه با تولید ۱۴٫۵میلیون تن محصولات کشاورزی ، باغی و دامی و شیلاتی به ارزش بیش از ۷۰هزار میلیارد ریال رتبه نخست را در کشور دارا است.