کد خبر : 207544

سردار شاهوار پور

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان گفت:جانفشانی مدافعان حرم امنیت،عزت و اقتدار نظام اسلامی را تثبیت کرده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا سردار حسن شاهوارپور سه شنبه شب در آئین گرامیداشت یاد شهید ‘جان محمد علی پور’ از شهدای مدافع حرم اندیمشک در محل مصلای نماز جمعه این شهر با حضور هزاران نفر از مردم شهید پرور افزود:اگر اقدامات پیشگیرانه پاسداران ، بسیجیان و حزب الله در برابر جریان تکفیری نبود همان بلایی که در جنگ با عراق بر سر ما آمد ، تکرار می شد.
وی اظهار کرد: هنوز هم هزینه های دوران جنگ تحمیلی را می پردازیم و بی شک نقش جوانان و تلاشگران عرصه اقتدار و دفاع از مرزها برای جلوگیری از تهاجم دشمنان در شرایط کنونی و ناامنی های خاورمیانه ، قابل ستایش است.
وی گفت: برای اینکه ذلت را نبینیم باید اقدامات پیش دستانه انجام دهیم و خوشبختانه چنین تلاش هایی در سطح کشور و در مرزهای ما انجام می شود.
وی با اشاره به اعتقاد ملت به جایگاه والای شهدای مدافع حرم گفت:ملت ما احساس می کنند مردان پاک و مجاهدت مردان مثل سردار علیپور و شهدای مدافع حرم در اوج سر بلندی قرار داده اند.
وی با اشاره به شخصیت ارزشی شهید علی پور گفت:سردار علیپور از شخصیت هایی بود که در کوره انسان سازی ساخته شد و مزد خود را از ابا عبدالله(ع) گرفت.
وی اضافه کرد:در زمان دفاع مقدس این مرد قوی با راه اندازی زرهی و پا به پای نیروها توانست دشمن در مرزهای غربی به لرزه اندازد.
وی راه شهدای مدافع حرم در دفاع از حریم اهل بیت (ع) را راه منتهی به سعادت دانست و گفت: موضوع دفاع از حرم یک نماد است هر کس به راه دفاع ار حرم اعتقاد دارد به ولایت اعتقاد دارد.
سردار شاهوارپور گروههای تکفیری را محکوم به شکست دانست و بیان کرد:این دست پرورده های استکبار جهانی با خواری و ذلت شکست های زیادی را متحمل شده اند و روزهای پایانی عمر خود را سپری می کنند.
وی اضافه کرد: در شهرهای که تحت کنترل داعش بود مفتضحانه در حال تخلیه و فرار هستند و مناطق شیعه نشین با خون پاک این عزیزان که راه حق و حقیقت است آزاد می شوند و آنچه که می ماند ملت ایران است.
سردار شاهوارپور تاکید کرد: این راه که شهدای مدافع حرم انتخاب کرده اند راه سربلندی ملت ما است و خداوند وعده داده است که مومنان اگر مقاومت کنند حتما پیروزی می شوند و دشمنان شکست خواهند خورد.
در این آئین که با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان برگزار شد ضمن تجلیل و تکریم خانواده معزز شهید علی پور ، با اجرای برنامه های معنوی یاد و خاطره وی گرامی داشته شد.
‘جان محمد علی پور’ هفتمین شهید مدافع حرم اندیمشک در ۱۴ مردادماه جاری در سوریه در مبارزه با گروههای تکفیری داعشی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
پیکر مطهر این شهید والامقام تاکنون وارد میهن اسلامی نشده است.