کد خبر : 207715

img_0218-copy

نشست هیات های مذهبی بخش مرکزی اندیمشک با حضور مسئولین هیئات های مذهبی این منطقه در سالن جلسات فرمانداری اندیمشک برگزار شد.

اندیمشک جوان، امام جمعه اندیمشک در  نشست هیات های مذهبی بخش مرکزی اندیمشک گفت: عزارداری سنتی می تواند نقش موثر و جذابی در ترویج این مهم داشته باشد.
حجت الاسلام حسینی در ادامه با اشاره به اینکه برخی خلاقیت ها و نوآوری ها بدعت هستند ،افزود: نباید از اصل واقعه عاشورا و قیام سید الشهدا (ع) دور  دور شد و در واقع بدعت، آفت جدی برای انتقال صحیح پیام این حماسه هستند.
وی با اشاره به اینکه باید از ابتذال در برخی مراسم های مذهبی جلوگیری کرد، تصریح کرد:  توجه به محتوای عزاداری ها باید مورد توجه جدی فعالان فرهنگی و مذهبی قرار گیرد .
بخشدار مرکزی اندیمشک گفت: مکان بخشداری مرکزی اندیمشک به زودی به شهر آزادی منتقل می شود و یک شعبه از آن هم در شهر چم گلک افتتاح می شود.
وی اضافه کرد:با توجه به لزوم انجام برنامه ها و خدمات در مناطق بخش مرکزی ، این تصمیم اجرایی می شود و در این راستا برنامه های مناسبتی مذهبی در مناطق تابعه بخش مرکزی پررنگ تر برگزار می شود.
امیر دالوند افزود: تجمع بزرگ عزاداران حسینی بخش مرکزی در روز عاشورا با حضور مردم این بخش در قدمگاه امام رضا(ع)،و مراسم یوم العباس و تجمع اربعین در کنار شهدای گمنام شهر آزادی با حضور سوگواران حسینی و عاشقان اهل بیت (ع) برگزار می شود.
جانشین ناحیه مقاومت بسیج اندیمشک گفت: پیکر شهدا هرکجا باشد معنویت خاصی به آنجا خواهد بخشید، تقارن دهه محرم و دهه امر به معروف زمانی مناسب برای اجرای این واجب فراموش شده است.
سرگرد پاسدار احسان کریمپور افزود: پیشنهاد می شود که مراسم یوم العباس بخش مرکزی اندیمشک در جوار مطهر شهدای گمنام شهر آزادی برگزار شود.
وی گفت: خیمه شهدای بخش مرکزی راه اندازی خواهد شد و در آن از تمثال شهدای شاخص و محوری این بخش استفاده خواهدشد.
کریم قیطاسی مسئول هیئات فرهنگی مذهبی اندیمشک در این نشست به لزوم هماهنگی و همدلی برای ارتقای سطح کیفی برنامه های ایام محرم تاکید کرد.