کد خبر : 207914

۲۰۱۶۰۸۱۰۶۷۷۲۷۷۱۹۲۳_orig

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، از اقدام وزارت نفت برای معارفه مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در دفتر یک عضو هیئت مدیره شرکت ملی نفت انتقاد کرد.

فریدون حسنوند  با بیان اینکه پس از اقدام مشکوک تغییر مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران امروز در یک حرکت غیر متعارف جلسه معارفه هیئت مدیره مدیر عامل جدید در دفتر یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت ملی نفت در تهران برگزار شد، گفت: این جلسه بدون حضور مدیرعامل قبلی برگزار شده و به دلیل ترس و واهمه از  اعتراضات مسئولان مربوطه نتوانستند جلسه معارفه را در دفتر شرکت ملی حفاری برگزار کنند، که این موضوع بیانگر این بوده که این انتصاب مورد تایید متخصصان، کارشناسان، مهندسان، کارگران و کارکنان شرکت ملی حفاری ایران نیست.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اگر مسئولان یقین داشتند که اقدامشان در این انتصاب صحیح بوده  و مورد اقبال مجموعه شرکت ملی حفاری ایران است چرا مراسم معارفه را در شرکت ملی نفت برگزار کردند، افزود: در تاریخ شرکت ملی حفاری سابقه نداشته که یک مدیرعامل این شرکت در دفتر هیات مدیره شرکت ملی نفت و بدون حضور مدیرعامل سابق معارفه شود، همانند اینکه یک مسابقه فوتبال برگزار شود و تیم مقابل و تماشاگری وجود نداشته باشد.

وی ادامه داد: این یکی از خنده دارترین معارفه ها در کشور است و جزء بدعت هایی بوده که  زنگنه و وزارت نفت با رفتار مدیریتی خود در کشور مرسوم می‌کنند.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بدنه و پرسنل شرکت ملی حفاری به هیچ وجه با مدیرعامل جدید همکاری نمی‌کنند، تصریح کرد: این نخستین ضربه ای بوده که به شرکت بزرگ حفاری که جز افتخارات نظام بوده و به دستور امام خمینی (ره) تاسیس شده زده می شود و زنگنه باید به افکار عمومی، تاریخ و مجلس پاسخگو باشد که چرا اقدامات غیر متعارف در کشور انجام می دهد./