کد خبر : 208315

۹

نمایشگاه پوستر آسیب های اجتماعی در محل کتابخانه عمومی شهدای اندیمشک بمناسبت هفته نیروی انتظامی برگزار شد.

اندیمشک جوان، نمایشگاه پوستر آسیب های اجتماعی در محل کتابخانه عمومی شهدای اندیمشک بمناسبت هفته نیروی انتظامی برگزار شد.

این نمایشگاه با همکاری کلانتری ۱۲ شهرستان اندیمشک با موضوعاتی نظیر اعتیاد ، بدحجابی، دوستی های خطرساز ، عدم مطالعه و آگاهی و آسیب‌های فضای مجازی برپا شد.
فریبا لطفی بافنده رئیس اداره کتابخانه های عمومی اندیمشک با اشاره به اهمیت و ضرورت برگزاری چنین فعالیت هایی، آنرا گامی موثر در جهت آگاه سازی نسل جوان با  آسیب های اجتماعی و کاهش این معضلات  عنوان کرد.
وی افزود: آگاه سازی نوجوانان و جوانان نسبت به تبعات رفتارهای مجرمانه، درکاهش روی آوری به ناهنجاری ها و نیز در تربیت سالم نوجوانان و جوانان موثر خواهد بود.
مریم فاطمیان مسئول کتابخانه ی عمومی شهدای اندیمشک ضمن گرامیداشت هفته ی ناجا، بر لزوم آگاه سازی عموم و مبارزه با معضلات اجتماعی به عنوان یک وظیفه ی همگانی تاکید کرد.

وی افزود: کتابخانه عمومی شهدای اندیمشک تاکنون برنامه های متعددی در این راستا، نظیر “گفتمان آسیب های اجتماعی” ، نشست” جوان و دنیای مجازی ” و چند دوره، برگزاری نمایشگاه پوستر آسیب های آجتماعی را در کارنامه ی کاری خود داشته است.
ستوان جعفری از کلانتری ۱۲ اندیمشک درجمع دختران عضو کتابخانه، ضمن بررسی آسیب های دنیای مجازی، هکرها، سوء استفاده از عکس های خصوصی وخانوادگی افزودند: سوءاستفاده از فیلم و عکس‌های خصوصی و خانوادگی افراد یکی از جرایم قابل توجه کنونی به شمار می‌رود که بخشی از پرونده‌های محاکم قضایی و نیروی انتظامی را به خود اختصاص داده است .
وی افزود: به طور معمول تبهکاران پس از دستیابی به اطلاعات موجود در تلفن‌های همراه یا رایانه افراد، با تهدید به انتشار تصاویر و اطلاعات شخصی، نقشه اخاذی و سوءاستفاده از طعمه‌هایشان را طراحی و اجرا می‌کنند.

این افسر پلیس تصریح کرد: گاهی اوقات هم سعی می‌کنند تا به این طریق به اهداف شوم‌شان دست یابند، لذا دختران جوان در حفظ حریم خصوصی خود در دنیای مجازی دقت بیشتری داشته باشند و نیز از قرار دادن فایل های خصوصی و آلبوم های عکس خانوادگی خود در گوشی ها اکیدا خودداری کنند.
وی در پایان ضمن بیان توصیه هایی درخصوص کارتهای عابربانک، رمزهای اینترنتی وخرید از طریق کارتخوان ها ، افزود: افراد در هنگام خرید از فروشگاه‌ها ، رمز کارت خود را شخصا وارد کرده و هرگز شماره رمز کارت را بیان نکنند، همچنین هیچگاه رمز، در پشت کارت یادداشت نشود و رمزکارت خود را روی کاغذ و در کیف‌پول خود قرار ندهند .
این نمایشگاه بمناسبت هفته ی ناجا و به مدت یک هفته دایر خواهد بود.

photo_%db%b2%db%b0%db%b1%db%b7-%db%b1%db%b0-%db%b0%db%b7_%db%b1%db%b3-%db%b4%db%b9-%db%b3%db%b5 photo_%db%b2%db%b0%db%b1%db%b7-%db%b1%db%b0-%db%b0%db%b7_%db%b2%db%b0-%db%b0%db%b5-%db%b5%db%b7 photo_%db%b2%db%b0%db%b1%db%b7-%db%b1%db%b0-%db%b0%db%b8_%db%b0%db%b1-%db%b2%db%b5-%db%b0%db%b6 photo_%db%b2%db%b0%db%b1%db%b7-%db%b1%db%b0-%db%b0%db%b8_%db%b0%db%b1-%db%b2%db%b5-%db%b3%db%b7 photo_%db%b2%db%b0%db%b1%db%b7-%db%b1%db%b0-%db%b0%db%b8_%db%b0%db%b1-%db%b2%db%b6-%db%b4%db%b2 photo_%db%b2%db%b0%db%b1%db%b7-%db%b1%db%b0-%db%b0%db%b8_%db%b0%db%b1-%db%b3%db%b0-%db%b0%db%b4 photo_%db%b2%db%b0%db%b1%db%b7-%db%b1%db%b0-%db%b0%db%b8_%db%b0%db%b1-%db%b3%db%b1-%db%b4%db%b2-2