کد خبر : 208574

حسنی امام جمعه اندیمشک

امام جمعه اندیمشک در خطبه های این هفته نماز جمعه اندیمشک گفت: اربعین حسینی به نوعی نماد و حقیقت شیعه است.

امام جمعه اندیمشک در خطبه های این هفته نماز جمعه اندیمشک گفت: اربعین حسینی به نوعی نماد و حقیقت شیعه است.

به گزارش اندیمشک جوان، حجت الاسلام سیدمصطفی حسینی نوری در خطبه های این هفته نماز جمعه اندیمشک با اشاره به اجتماع بزرگ مردم در اربعین حسینی، افزود: حضور پرشور مردم در خدمت رسانی به زوار اربعین و نظافت مواکب قابل تقدیر است.

وی در ادامه افزود: امام بزرگوار ما فرموند” هیچ موقع سلاح مبارزه با آمریکار رو بر زمین نگذارید”، امروز هرکسی سیاست آمریکا را دنبال کند می فهمد که بدنبال چه چیزی است.

حجت الاسلام سیدمصطفی حسینیدر ادامه با اشاره به یوم الله ۱۳ آبان گفت: شنبه ۱۳ آبان اولا بازداشت وتبعید امام درسال ۴۳ و روز دانش آموز و تسخیر لانه جاسوسی است.

امام جمعه اندیمشک در بخش دیگری با اشاره به سخنان رئیس جمهور آمریکا در خصوص اینکه ما نمی تونیم نفوذ ایران رو در منطقه ببینیم گفت: شکست داعش از یک سو، و اجماع جهانی در برجام به نفع ایران از سوی دیگر باعث شده تا آمریکا بدنبال راه دیگری برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی باشد.

وی ماهیت نظام جمهوری اسلامی را مبارزه با استکبار دانست و افزود: توان نظامی ما با هیچ کشوری قابل مقایسه نیست، و ریس جمهور آمریکا با وقاحت کامل خلیج فارس را خلیج عربی می خواند.
امام جمعه اندیمشک گفت: روز فرهنگ عمومی یعنی انچه که توده مرده با آن در ارتباط هستندو وظیفه همه ما در خصوص فرهنگ عمومی این است که آن را اولویت قرار داده ، مسایل فرهنگ عمومی نیاز به برنامه ریزی دارد ، اما از طرفی بیش از آن نیاز به کمک خود مردم در این زمینه احساس میشود.

وی گفت: یکی از نویسندگان غربی می گوید اگر می خواهی اسلام حقیقی را ببینی به پیاده روی اربعین نگاه کنید ، باید زیارت اربعین را در کتاب رکورد های گینس ثبت شود هیچ مناسبت و مناسبی در دنیا به این عظمت وجود ندارد و این یعنی پیروزی ابی عبدلله و در این زمینه  باید از تمامی خادمین تقدیر و تشکر کرد.

امام جمعه اندیمشک در ادامه افزود: نزورات خود رابه ستاد اربعین برسانید چون ستاد اربعین با توجه به ساماندهی مواکب، با نیازمندی های مواکب بیشتر آشنایی دارد.