کد خبر : 208608

حسنی امام جمعه اندیمشک

امام جمعه اندیمشک با اشاره به تیر اندازی به دفتر نماینده اندیمشک در مجلس گفت:از این کارعوامل تیراندازی مشخص است که حرکات شیطانی و مطالبه غیر شرعی دارند.

به گزارش اندیمشک جوان ، حجت الاسلام سید مصطفی حسینی نوری در خطبه های این هفته نماز جمعه اندیمشک گفت : امروز دشمن بدنبال جدایی و تفرقه در جامعه است و این افراد به آن کمک می کنند اما این قبیل حرکات در انگیزه مسئولین ما تاثیری نخواهد گذاشت.

وی افزود: چرا ۱۰۰۰ شهید داده ایم که امروز به اینجا برسیم! دستگاه نظامی و نیروی باید بطور قاطع با آن برخورد کنند چند بار حدود الهی را اجرا کنید تا این قبیل کارها جمع شود، کارهایی که مخل نظم و اخلاق عمومی است باید برداشته شود ، با آبروی مردم شهر  تطابقی ندارد.

حجت الاسلام نوری گفت: در حالیکه مردم در حال خدمت رسانی به زائرین اباعبدالله هستند، اینها بدنبال این کارها هستند، عشق به اهل البیت فرهنگ شهر ماست، ولو یک نادان سنگی را در چاه می اندازد که صد نفر نمی توانند آن را بیرون بیاورند.

وی تصریح کرد: چنین اتفاق هایی قبلا رخ داده ولو چون برخورد مناسبی نشده بازهم ادامه پیدا کرده و کار بسیار ناشایستی است و انشالله همه ما تلاش کنیم وجهه شهر ما حفظ شود و با متخلف ها برخورد شود.

امام جمعه اندیمشک گفت: اربعین حسینی غنیمت مسلمانان است و بایسد قدر آن را بدانند، تمدنی که امروز بشر سکولار بوجود آورده ، دروغ خیانت ظلم و کشت و کشتار همه دستاورد بشری است که می یگوید دین و آموزه های دینی نباشد.

وی افزود: در اجتماع اربعین مودت محبت و خدمت به زائران ، این فرهنگ در هیچ کجا قابل دیدن نیست و لذا می بینیم در مقابل آن فضا سازی می کنند.

حجت الاسلام نوری گفت: دستان پلید تروریست ها به خون مرزبانان ما آغشته شد، کسانی که بدنبال به ارمغان آوردن امنیت برای ما هستند، مردم ما و نیروهای نظامی و انتظامی بیدارند و پای خون شهدا ایستاده اند.

وی در بخش دیگری گفت: روز کتاب میراث با غنیمت ما موضوع کتابی و کتابخوانی است، موضوع کتاب در کشور ما نهادینه نشده است خرید کتاب در سبد کالای ما وجود ندارد.

حجت الاسلام نوری حسینی افزود: بسیاری هسند نذر کتاب می کنند، که کار بسیارپسندیده ای هست، بجای همین سر رسیدها کتاب هدیه داد و برخی مجازات های سبک را می توان به کتابخوانی تبدیل کرد، امروز شبککه های اجتماعی جابی آن را گرفته است.

وی با اشاره به استعفای سعد حریری نخست وزیر لبنان گفت: وی دوسفر به عربستان ملاقات داشته و ملاقات های برنامه ریزی شده بسیاری داشته اما می بینیم  به کشوری دیگر می رود و اتسعفا می دهد .

امام جمعه اندیمشک این موضوع را از چند جنبه مورد تحلیل قرار داد و  گفت: اول اعتراض به قدرت حزب الله دوم نمایش تاثیر گذاری عربستان در تحولات لبنان و منطقه وسوم ترویج ایران هراسی است اما مهمتر از همه انها این هستند که زمین بازی جدیدی را برای آمریکا فراهم کنند.

وی گفت: هفته وقف را داریم، اگر زکات خمس و وقف رابیابیم فقر و بسیاری از مسائل برداشته می شود ، موقوفات باید جایگاه خود را پیدا کند ، اداره اوقاف باید فعالیت خود در شهر را بیشتر کند و نقش بیشتری در موضوع مساجد داشته باشد ولذا باید نقش یبیشتری در این مسائل داشته باشد.

امام جمعه اندیمشک در پایان گفت: پیشنهاد رهبری به حذف دلار در معاملات منطقه این مبادلات و دیپلماسی می تواند بستر منتاسبی را ایجاد کند، مبارزه با داعش نشان داد که با درایت بزرگان می توان منطقه و تحولات آن را کنترل کرد.