کد خبر : 208754

حسنی امام جمعه اندیمشک

امام جمعه اندیمشک در خطبه های این هفته نماز جمعه اندیمشک گفت:۷۲ هزار طرح عمرانی نیمه تمام در کشور روی زمین مانده و برخی از این به آثار باستانی تبدیل شده است.

حجت الاسلام سیدمصطفی حسینی نوری افزود: هر کشوری که مشکلات اقتصادی داشته باشد، طبیعی است که باید صرفه جویی کند، در همه جای دنیا اینگونه است، دولت با این هزینه و اعتباری که برای هزینه جاری تعیین کرده می تواند خودش را اداره کند.

امام جمعه اندیمشک با اشاره به اینکه لایحه بودجه ۹۷ مشکلات و نواقصی داشت، افزود: در روزهای گذشته لایحه سال آینده به مجلس ارائه شد، و کاهش هزینه های عمرانی یکی از نقایص بزرگ آن بود.

وی با اشاره به سفر وزیر خارجه انگلیس به کشور، گفت: این دو به خون شهدا و نظام اسلامی خیانت کرده بودند، کشور های ۵+۱ از تعهدات برجام را مانند آمریکا نقض می کنند، خصوصا وزیر خارجه انگلیس برای مبادلات اقتصادی آمده بودند اما تلاش انها بیشتر برای آزاد سازی دو جاسوس انگلیس یود و بیشتر وقت خود را برای آن صرف کردند.

امام جمعه اندیمشک تصریح کرد: اگر اجرای این پروزه ها با این روال انجام بگیرد و با این بودجه ای که مشخص کرده به پیش بروند، قطعا زمانیکه به بهره برداری برسند مستهلک خواهند بود و دوباره برای باز سازی آنها اعتباری گذاشت.

امام جمعه اندیمشک گفت: مقداری نسبت به اقتصاد مقاومتی توجه کمتری شده است، دولت می خواهد یارانه ها را به سازمانها و نهادهای حمایتی پرداخت کند ،  و یارانه بخشی از مردم را قطع کنند، که حدود ۲۰ میلیون نفر را شامل می شود،  این بار روانی و فشار زیادی به مردم وارد خواهد کرد.

حجت الاسلام سیدمصطفی حسینی نوری افزود: حدود ۶ هزار طرح ملی داریم که مسئولین باید تمام توان خودشون را برای پروژه های ملی بگذارند تا انشالله این وضعیت و مسائل و مشکلاتی که وجود دارد بر طرف شود.

وی گفت: چطور می خواهد این را برنامه ریزی و جلوگیری کند؟ گذشته از این بسیاری از افراد نیازمند واقعی هستند که تحت پوشش نهاد های حمایتی نیستند و اگر قرار باشد، سوخت های حامل انرژی هم افزایش پیدا کند.

امام جمعه اندیمشک افزود: طرح تحول سلامت امروز با مشکلات زیادی مواجهه شده ، کار خوبی بود، اما حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان بدهی وزارت بهداشت است ، برخی دارو ها را آرام آرام از لیست بیمه خارج می کنند.

وی افزود: مهمتر از همه اینها رصد کردند و دیدند که ما ۱۰۰ هزار میلیارد بدهکاران بانکی داریم، کسانی بودند که وام گرفته و پرداخت نکردند، در هیچ دولتی به این معوقات توجه نشده است، حدود ۱۴۳۲ نفر وام های کلان گرفته اند اما کسی توجه نمی کند.

حجت الاسلام سیدمصطفی حسینی نوری افزود:  : اگر به هر استان هزار میلیارد تعلق بگیرد آن استان متحول می شود، این پول در جیب عده ای که از رانت استفاده کرده اند رفته است، اصلاح سیستم بانکی علارغم همه اقتصاد دانان و مراجع به این موضوع توجه نشده است.