کد خبر : 208842

۰۱۲۰۵۲۱۲۵۲

امام جمعه اندیمشک در گفتگو با خبرنگار ما گفت: فتنه‌گران قصد براندازی نظام اسلامی را داشتند، فتنه خط قرمز ماست.

امام جمعه اندیمشک  در گفتگو با خبرنگار ما گفت: فتنه‌گران قصد براندازی نظام اسلامی را داشتند، فتنه خط قرمز ماست.

به گزارش اندیمشک جوان،حجت السلام حسینی نوری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما گفت: فتنه‌گران و فتنه دوستان همه زیرمجموعه خطوط قرمز ماست و از این رو باید فتنه ۸۸ برای نسل های آینده و برای اقشار مختلف مردم تبیین شود.
وی ۹ دی را  روز تجلی ایمان ملت ایران برای دفاع از اسلام عنوان کرد و افزود: مراسم گرامیداشت ۹ دی ماه باید باشکوه برگزار و در جامعه به درستی تبیین شود.
امام جمعه اندیمشک در ادامه با اشاره به اینکه ، حماسه ۹ دی ماه حرکت الهی و برخواسته از بصیرت ملت ایران بود، گفت: فتنه ۸۸ برنامه ریزی شده و یک فتنه آمریکایی و صهیونیستی بوده است.
استکبار تا به امروز بارها از اصل ولایت‌فقیه در نظام اسلامی و مصادیق آن ضربه خورده است و تا بتواند در راستای تضعیف آن تلاش می‌کند؛ عوامل داخلی او نیز از هر فرصتی برای نیل به این هدف استفاده می‌کنند.
حجت السلام حسینی نوری یادآور شد: رهبری تأکید کردند که مسئله‌ی اصلی ۸۸، این بود که عده‌ای نانجیبانه در مقابل جریان قانونی کشور ایستادند و به مردم و کشور ضربه و لطمه وارد کردند؛ این نباید فراموش شود .
وی گفت:  حصر، کمترین مجازاتی بود که برای این سران این قضیه دیده شد؛ درصورتی‌که نه عذر خواستند، نه توبه کردند و حتی از آنان که پرچم امام حسین (ع) را به آتش کشیدند و عزاداران حسینی را مورد هجمه قراردادند، برائت نجستند؛ بلکه آن‌ها را امت خداجو نیز نامیدند.
امام جمعه اندیمشک افزود: در دادگاه مردمی ۹ دی‌ماه، محاکمه شدید و بدانید که مردم ما، همان مردم هستند و اگر ببینند عده‌ای ارزش‌ها و آرمان‌هایشان را زیر سؤال برده و خون جوانانشان را نادیده گرفته‌اند و تمامیت کشور را به خطر انداخته‌اند، ۹ دی دیگری بر پا خواهند کرد.