کد خبر : 209049

کریمپور

جانشین ناحیه مقاومت بسیج اندیمشک در شورای اداری اندیمشک گفت: اندیمشک آماده پذیرایی از کاروان های راهیان نور است.

  سرگرد پاسدار احسان کریمپور در جلسه شورای اداری گفت: با توجه به اینکه اندیمشک دروازه ورودی استان خوزستان است، تمهیدات لازم در خصوص پذیرایی از کاروان های راهیان نور انجام شده است.

وی در ادامه دوکوهه و مقبره شهدای گمنام را دو مقر اصلی استقبال از راهیان نور عنوان کرد که باید بیش از پیش به آنها توجه کرد.

جانشین ناحیه مقاومت بسیج اندیمشک کفت: امسال حدود یک میلیون دانش آموز و ۵۰۰ هزار دانشجو از یادمانها استان خوزستان بازدید کرده اند.

۳۰ یادمان دفاع مقدس خوزستان پذیرای کاروان های راهیان نور و زائرین شهدا است. بیش از ۳۰ یادمان اصلی و فصلی در خوزستان وجود دارد که ۲۳ یادمان اصلی هستند.

منطقه یا پادگان دوکوهه در حوالی شمال اندیمشک یکی از آن مناطقی است که هیچ کس از راهیان نور دوست ندارد در سفر به خوزستان حضور در این مکان را از دست بدهد.

این پادگان در فاصله ۷کیلومتری شمال شهر اندیمشک و ۱۶۰ کیلومتری شهر اهواز قرار دارد. قبل از انقلاب یکی از بزرگترین پادگان های ارتش بود که در اختیار یکی از تیپ های لشکر۹۲ زرهی ارتش قرار داشت. اما بعد از انقلاب و با شروع جنگ تحمیلی در شهریورماه ۱۳۵۹ و در نتیجه افزایش تعداد یگانهای نظامی سپاه، با توجه به موقعیت مناسب آن مورد توجه مسئولین نظامی قرار گرفت و اولین بار به صورت جدی قبل از عملیات فتح المبین به عنوان عقبه نیروها مورد توجه قرار گرفت و به ترتیب تیپهای هفت ولی عصر(عج)، تیپ۱۴ امام حسین(ع)، تیپ تازه تاسیس محمد رسول الله (ص) و چند روز بعد تیپهای۱۷ قم و هشت نجف اشرف در آن مستقر شدند.

مقبره شهدای گمنام این شهرستان نیز با توجه به موقعیت خاص و منحصر به فرد خود به جهت پذیرایی از کاروان‌های راهیان نور و زائران اربعین آماده سازی و خدمات ویژه در این یادمان هشت سال دفاع مقدس شهرستان یک‌هزار شهید اندیمشک پیش‌بینی و مهیا شده است.

مقبره شهدای گمنام اندیمشک پذیرای یک هزار زائر سرزمین نور